Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem:
biuro@supertrawnik.pl

lub telefonicznie:
+48 605 102 201

Producenci
Prace w ogrodzie przed sezonem
Prace w ogrodzie przed sezonem

Porządki w ogrodzie

Luty i marzec to najwyższy czas na porządki w ogrodzie. Przycinanie drzew czy wyczesanie trawy można rozpocząć już pod koniec lutego lub na początku marca. Wiosny to bardzo pracowity okres w ogrodzie, czas przygotować rośliny do nowego sezonu.

Co zrobimy w marcu a z czym warto wstrzymać się do kwietnia?

Przycinanie

Przycinanie rozpoczynamy od drzew i krzewów najbardziej odpornych na mróz: agrest, maliny, porzeczki, jabłonie czy grusze.  Z przycinaniem pozostałych gatunków drzew owocowych możemy wstrzymać się do kwietnia. Do przycinania krzewów najczęściej używamy sekatorów, do grubszych gałęzi potrzeby będzie sekator o przedłużonej rękojeści – nożyce. Zadbajmy o to aby były naostrzone, by nie szarpały w miejscu cięcia.

Rabaty

Gdy pogoda sprzyja można rozpocząć wycinkę na rabatach. Suche pędy bylin wycinamy ostrożnie aby nie uszkodzić młodych pędów.

Trawnik po zimie

Posiadacze trawników już w luty zadają sobie pytanie jak kosić trawę po zimie? Jak przywrócić go do wyglądu sprzed zimy? Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji nie polega jedynie na jego podlewaniu i koszeniu. Wczesną wiosną należy wykonać kilka podstawowych zabiegów:

  • Po pierwsze wertykulacja – przeprowadzamy ją na gęstej, wyrośniętej murawie, po co najmniej dwóch sezonach. Starą, suchą i pożółkłą trawę należy wyczesać, można zrobić to grabiami, choć wygodniej użyć wertykulatora. Zabieg najlepiej wykonać na początku kwietnia, nie wcześniej aby nie upośledzić nowych pędów
  • Po drugie aeracja, stosuje się go w celu rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Można go wykonać za pomocą wideł, nakłuwając glebę na głębokość 8-10 cm. Zabieg ten pozwala lepiej wchłonąć wodę i dotlenić korzenie trawy. Zabieg można powtarzać w ciągu roku.
  • Po trzecie dosiewanie, czyli łatanie dziur powstałych w trakcie zimy np. poprzez zaleganie śniegu, który pozostawił łyse place. Ubytki można obsiać lub przenieść kawałki darni w to miejsce.

 

Aby trawnik rósł równomiernie nie zapominamy o regularnym koszeniu, rozpoczynamy je na przełomie kwietnia i maja. Ważnym etapem w pielęgnacji trawnika jest jego systematyczne podlewanie. Odpowiednie nawadnianie po zimie, jak i w trakcie sezony warto zautomatyzować aby zadbać o regularność oraz odpowiednią ilość wody. Systemy automatycznego podlewania programujemy wg potrzeb danego areału oraz jakości gleby. 

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl