Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami mailowo pod adresem:
biuro@supertrawnik.pl

lub telefonicznie:
+48 605 102 201

Producenci
Jak uzyskać piękny trawnik w ogrodzie?
Jak uzyskać piękny trawnik w ogrodzie?

Wizytówka ogrodu - dlaczego warto zadbać o swój trawnik? 

Za niedługo nadejdzie wiosna, a wraz z nią ciepłe i słoneczne dni. Coraz częściej będziemy wychodzić na zewnątrz. Z tego powodu należy zadbać o odpowiedni wygląd trawnika przed domem, ponieważ jest on w pewnym sensie naszą wizytówką. Praktycznie każdy może go zobaczyć. Przechadzając się w okolicy naszego domu czy nawet przejeżdżając obok. Pięknie zadbana trawa może przykuć uwagę i sprawić, że będziemy postrzegani poważnie i z szacunkiem. Idealny trawnik będzie naszą dumą i codzienną radością. 

Najważniejsze czynniki, o których należy pamiętać przy pielęgnacji trawnika

Wbrew pozorom osiągnięcie pięknego, idealnego trawnika nie jest takie trudne. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które są absolutnie niezbędne do uzyskania ogrodu, robiącego piorunujące wrażenie. Jeśli będziemy pamiętać o poniższych warunkach, z pewnością będziemy cieszyć się doskonałą trawą przed własnym domem każdego dnia. 

KOSZENIE 

Proces koszenia trawy sprawia, że staje się ona bardziej gęsta i ładniejsza dla oka. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest częstsze przycinanie trawy. Robienie tego częściej i mniej jest niewątpliwie bardziej efektywne i skuteczne niż koszenie rzadziej, a więcej. Warto pamiętać, aby zmieniać kierunki i trasę przy każdym przycinaniu trawy, ponieważ źdźbła będą dociskane w innym kierunku. Łodygę należy skrócić zawsze od około połowy do dwóch-trzecich jej długości, pamiętając, aby nie była dłuższa niż 5 cm. Wyjątkiem są gorące, letnie dni, ponieważ dłuższa trawa lepiej znosi suche okresy.

NAWOŻENIE

Musimy zaopatrzyć się w azot, potas i fosfor. W naszym sklepie można znaleźć gotowe mieszanki. Nawożenie trawnika powinno odbywać się od początku wiosny, co około 4 tygodnie. Jest to ważny proces, ponieważ każde koszenie trawy zabiera z niej wartości odżywcze. 

PODLEWANIE

W celu uzyskania efektu gęstego, zielonego trawnika przez cały czas należy odpowiednio zadbać o proces podlewania. Częstotliwość tego procesu zależy oczywiście od temperatury i wilgotności powietrza. Jeśli zakładamy nowy trawnik, będziemy musieli podlewać go codziennie, aby nasiona mogły wykiełkować. Kiedy ukształtowany ogródek wysycha i potrzebuje wody, trawa zaczyna nabierać niebiesko-szarego zabarwienia, a liście zaczynają więdnąć i zwijać się. Do najbardziej efektywnego i skutecznego podlewania polecamy w pełni zautomatyzowany system nawadniania GARDENA. To kompleksowo wyposażony układ, który perfekcyjnie podleje cały trawnik. Wystarczy tylko zamontować poszczególne urządzenia i skonfigurować je za pomocą aplikacji. To najlepszy sposób na skuteczne podlewanie trawy w ogrodzie. 

PIELENIE

Walka z chwastami jest uciążliwa, jednak bardzo ważna. Mniejsze szkodniki można usunąć ręcznym wertykulatorem. Większe chwasty takie jak osty lub mniszki powinniśmy zwalczać za pomocą specjalnego wycinaka. Podczas pielenia należy zwrócić uwagę, aby usuwać jak największą część korzenia rośliny, aby uniemożliwić jej ponowny wzrost. W ostateczności trzeba używać środków chemicznych. 

WERTYKULACJA I AERACJA

Gleba często jest niewystarczająco piaskowa, przez co korzenie nie mogą pobierać wymaganej do wzrostu ilości powietrza. W celu napowietrzenia można wykonać dziury w trawie, wypełniając je gruboziarnistym piaskiem. Za jego pomocą woda będzie w stanie wsiąknąć głębiej i dostarczyć tlen korzeniom. Wertykulacja jest niezbędna podczas usuwania obumarłych korzeni, które uniemożliwiają oddychanie niższym częściom trawy. Usuwając je, umożliwiamy roślinom bardziej efektywny wzrost. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl